fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Зачестени полициски акции за брзина на возење во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Полицијата ги интензивира акциските контроли за брзина на возење во гостиварскиот и тетовскиот регион.

Како што соопшти СВР Тетово во рамки на вчерашната контрола биле откриени и санкционирани 60 возачи (Тетово-50 и Гостивар-10), кои ја пречекориле максимално дозволената брзина надвор од населено место и 59 возачи (Тетово-37 и Гостивар-22) кои возеле побрзо од дозволеното во населено место.

Исто така, биле санкционирани и шест други видови сообраќајни прекршоци.

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за заеднички придонес за побезбедни патишта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!