Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Заокружена серијата интервјуа со кандидатите за градоначалник на Гостивар – Нека биде фер борба

Во рамки на блокот посветен на информирање за Локалните избори 2017, Gostivarpress.mk неделава објави серија на интервјуа со кандидати за градоначалник на општина Гостивар. Почнувајќи од вторник до денес, ги објавивме интервјуата со: Дафина Стојаноска (ВМРО ДПМНЕ), Шпат Исеини (Коалиција Алијанса за Албанците, НДП-Унитети), Арбен Таравари (партија Алијанса за Алабанците), Асаф Адеми (БЕСА) и Невзат Бејта (ДУИ). Сите тие одговараа на исти прашања преку кои добија можност да претстават дел од својата Програмата и да образложат како ќе се справуваат со важни прашања за граѓаните, доколку добијат градоначалнички мандат.

Редакцијата на Gostivarpress.mk им се заблагодарува на коректната соработка и прифаќањето на понудата за интервју. Сакаме да напоменеме дека прашања беа испратени и за кандидатот од ДПА, Себајдин Изаири, но одговори не добивме во определениот рок. Кандидатката Ленка Јованоска од СДПМ, не успеавме да ја исконтактираме.

Кампањата продолжува до следниот петок на полноќ, кога ќе започне предизборниот молк.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!