fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Затворен угостителски објект во гостиварско – нелегално се приредувале игри на среќа

Објавено

на

Вчера (25 февруари) околу 17 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во содејство со Управата за јавни приходи, спровеле акциска контрола во угостителски објект (кафитерија) во гостиварски Добридол, сопственост на 32-годишниот Е.Џ. од ова село.

При контролата било констатирано дека во објектот без лиценца, нелегално се приредуваат игри на среќа, поради што времено му била одземена целокупната опрема за приредување игри на среќа. По расчистување на случајот против Е.Џ. ќе следува соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!