Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Заврши сагата: Нема шампион, нема испаѓање од кошаркарската Прва лига

Кошаркарската федерација на Северна Македонија ја донесе конечната одлука за исходот на сезоната 2019/2020 која се прекина поради COVID-19 пандемијата. Управниот одбор на КФСМ ја потврди одлуката која ја донесоа кошаркарските клубови, нема победник во сезоната 2019/2020.

„По доставениот предлог до членовите на Управниот одбор и по спроведеното гласање од нивна страна, Управниот одбор на КФСМ со убедливо мнозинство донесе одлука за завршување на Првата лига во машка сениорска конкуренција да не се прогласи шампион за оваа натпреварувачка сезона, да нема испаѓање во понизок ранг на натпреварување и две екипи од Втората лига мажи да се промовираат во Првата лига за сезоната 2020/21“, се вели во официјалното соопштение од КФСМ.

КК Гостивар со оваа одлука ја завшува сезоната како третопласирана екипа на табелата.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 16 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 1 час

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 3 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 4 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 18 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!