Поврзи се со нас

Гостивар

Жители на Топлица и Добридол се пријавиле еден на друг во полиција за напад

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (1 март) околу 16 часот го лишиле од слобода 30-годишниот Џ.Ш. од Топлица, кој претходно бил пријавен од 60-годишниот Ј.К. од  Добридол дека околу 12 часот и 40 минути во Топлица физички го нападнал и му се заканил со остар предмет.

Во 15 часот, пак, Џ.Ш. пријавил дека тој бил физички нападнат од Ј.К. Се расчистува и документира случајот, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена