Поврзи се со нас

Македонија

Зоолошката градина во Скопје од утре се отвора за посетители

Зоолошка градина во Скопје од утре (26 мај) повторно ќе биде отворена за посетители. Поради пандемијата со Ковид 19, во ЗОО ќе важи нов протокол со заштитни мерки.
Како што соопштија од зоолошка, задолжително ќе биде  носење маска/марама на лицето при влез и чекање ред на дистанца од 1,5 метри. Строго е забрането хранење и доближување до животните и не смее да се употребуваат летниковците и детските игралишта.
„Низ зоолошката градина, држете дистанца од другите посетители.
Бројот на посетители ќе биде ограничен, за да во одреден момент не се создава поголема гужва низ градината. Јавното здравје е пред се и затоа сите заедно да се придржуваме кон мерките.Ве очекуваме на повторна дружба и прошетка, но овојпат поради ситуацијата, со нов протокол за движење и придржување кон мерките.“, известија од ЗОО.

фото:фејсбук/ЗОО Скопје

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!