fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Во полициска акција уапсени лица од Гостивар со 40 килограми дрога

Објавено

на

Во голема полициска акција во Струга. Уапсени се лица од Гостивар, во чиј автомобил пронајдени се околу 40 килограми дрога.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори,“, полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против Е.И.(26) од гостиварското село Лакавица и Б.Р.(34) од Гостивар. Одредена им е мерка притвор во траење до 30 дена.

Вчера, околу 21 часот, при акција на криминалистичката полиција при СВР Охрид, во патнички автомобил „Порше“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Е.И. пронајдени се околу 4о килограми непозната зеленкаста тревкаста материја.

Во консултација со јавен обвинител, пронајдената дрога и другите предмети се одземени и предадени на вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!