fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Акција во Гостивар – до 400 евра казни и забрани за лица фатени во брзо возење

Објавено

на

Вчера (29 април) на гостиварското подрачје била спроведена акциска контрола во врска со пречекорување на максимално дозволената брзина во и надвор од населени места.

Притоа, било констатирано дека 49 возачи управувале возило со брзина поголема од дозволената.

„За сите прекршители изготвени се соодветни поднесоци, напоменувајќи дека паричната казна за овој вид на прекршок изнесува од 45 до 400 евра во денарска противвредност, а следи и заштитна мерка забрана за управување на возило во времетраење од три до 12 месеци.“, извести МВР.

Во Тетово биле откриени и санкционирани 23 возачи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!