Поврзи се со нас

Гостивар

Амбасадорката на САД во посета на Гостивар

Објавено

на

Американската амбасадорката Кејт Мери Брнс денес беше во посета на Општина Гостивар, при што оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, а учествуваше и на дебата во Центарот за млади и заедницата.

„На средбата со Амбасадорката разговаравме за новиот мандат, идните проекти на локално ниво и актуелната политичка состојба во државата. Оваа средба беше искористена за разговор и за други прашања кои ги засегаат двете страни. И се заблагодарив на амбасадорката за заедничките инвестиции што ги направивме со САД и нивната помош за Општина Гостивар.“, истакна градоначалникот.

Дебатата во Центарот за младите и заедницата – YСС беше на тема „Зборуваме за корупцијата“.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 10 часа

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Спортпред 12 часа

Второ издание на „МТБ Маврово 2024“ – Планинска авантура за сите љубители на МТБ велосипедизмот

Македонијапред 13 часа

Мицкоски го достави предлогот за новата влада во Собрание, најави бескомпромисна борба со криминалот

Гостиварпред 13 часа

До крајот на неделава тропски горештини

Гостиварпред 14 часа

Напад од бездомно куче вчеравечер во Гостивар

Спортпред 17 часа

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Гостиварпред 17 часа

Тешко повреден пешак во гостиварско по удрар од џип

Македонијапред 18 часа

Електронските уписи во средно од 20 до 25 јуни

Македонијапред 19 часа

Водата во Стар Дојран не е безбедна за пиење поради зголемена содржина на арсен

Гостиварпред 7 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Видео емисиипред 1 недела

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 7 дена

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Ambasadorja e SHBA-së në vizitë të Gostivarit

Објавено

на

Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Brns, sot ka vizituar Komunën e Gostivarit, ku ka takuar kryetarin e komunës Arben Taravari dhe ka marrë pjesë në një debat në Qendrën për Rini dhe Komunitet.

“Në takimin me ambasadoren diskutuam për mandatin e ri, projektet e ardhshme në nivel lokal dhe situatën aktuale politike në vend. Ky takim u përdor për bisedime dhe çështje të tjera që shqetësojnë të dyja palët. Dhe e falënderova ambasadoren për investimet e përbashkëta që kemi bërë me SHBA-në dhe ndihmën e tyre për Komunën e Gostivarit”, tha kryetari.

Debati në Qendrën për Rininë dhe Komunitetin – YCC ishte me temën “Të flasim për korrupsionin”.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена