Поврзи се со нас

Гостивар

Амбасадорката на САД во посета на Гостивар

Објавено

на

Американската амбасадорката Кејт Мери Брнс денес беше во посета на Општина Гостивар, при што оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, а учествуваше и на дебата во Центарот за млади и заедницата.

„На средбата со Амбасадорката разговаравме за новиот мандат, идните проекти на локално ниво и актуелната политичка состојба во државата. Оваа средба беше искористена за разговор и за други прашања кои ги засегаат двете страни. И се заблагодарив на амбасадорката за заедничките инвестиции што ги направивме со САД и нивната помош за Општина Гостивар.“, истакна градоначалникот.

Дебатата во Центарот за младите и заедницата – YСС беше на тема „Зборуваме за корупцијата“.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Ambasadorja e SHBA-së në vizitë të Gostivarit

Објавено

на

Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Brns, sot ka vizituar Komunën e Gostivarit, ku ka takuar kryetarin e komunës Arben Taravari dhe ka marrë pjesë në një debat në Qendrën për Rini dhe Komunitet.

“Në takimin me ambasadoren diskutuam për mandatin e ri, projektet e ardhshme në nivel lokal dhe situatën aktuale politike në vend. Ky takim u përdor për bisedime dhe çështje të tjera që shqetësojnë të dyja palët. Dhe e falënderova ambasadoren për investimet e përbashkëta që kemi bërë me SHBA-në dhe ndihmën e tyre për Komunën e Gostivarit”, tha kryetari.

Debati në Qendrën për Rininë dhe Komunitetin – YCC ishte me temën “Të flasim për korrupsionin”.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена