fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Американскиот претседател Трамп и првата дама се заразени со корона

Објавено

на

Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија имаат позитивни резултати на коронавирус. Веста ја објави самиот Трамп преку социјалните мрежи, откако неколку часа претходно напиша дека неговата блиска соработничка Хоуп Хикс е позитивна на ковид-19, поради што и се тестирале.

Светските медиуми пишуваат дека лекарскиот тим на Трамп информирал дека претседателот се чувствува добро, без да дадат подетална информација дали развил некакви симптоми на ковид.

 

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!