fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не очекува викендов?

Објавено

на

Викендов пред нас очекувајте релативно стабилно време. Денес е петок, 276-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 34 минути, а ќе зајде во 18 часот и 15 минути. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со можност за појава на краткотраен дожд. Максималната температура во текот на денот ќе се искачи до 25-от степен.

Утре (сабота), како и во недела, времето ќе биде слично на денешното, односно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува и умерен до краткотрајно засилен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе се движат од 15 до 28 степени во сабота, односно од 15 до 30 степени во недела.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!