fbpx
Поврзи се со нас

Магазин

Лада – АвтоВАЗ ги претстави новите модели

Објавено

на

На меѓународниот авто саем во Москва. Рускиот производител на автомобили Лада – АвтоВАЗ ги претстави своите три новитети Лада Xray Cross, Лада Xray Спорт и Лада Веста Спорт редизајни на веќе сериските модели Лада Xray и Лада Веста.

 

Како и последниот модел на неуништливиот теренец “УАЗ Патриот”

 

АвтоВаз престстави и уште три нови модели на Лада, промовираше вкупно 7 нови возила. Останува да се види кои од овие нови концептни автомобили ке добијат сериско производство.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!