fbpx
Поврзи се со нас

Технологија

Биткоинот ја премина „психолошката“ граница од 10 илјади долари

Објавено

на

Битокинот неделава го достигна своето највисоко ниво во оваа 2020 година, во средата достигна цена од 10.489,78 долари, што е највисоко ниво од септември 2019 година, преминувајќи ја „психолошката“ граница од 10 илјади долари, која им дава дополнителна сигурност на корисниците на оваа валута. Моменталнта цена е 10.231,85 за еден Биткоин.

Од почетокот на оваа година, најпопуларната крипровалута ја зголеми својата вредност за 44 проценти. Придвижување во нагорна линија има и кај останатите дигитални валути.

Според тврдењата на неколку странски аналитичари, позитивниот раст е поради преполувањето на количината на биткоинот која останува да се рудари, што ќе се случи во мај.  Како и епидемијата на коронавирусот која покренува побарувачка за „побезбедни средства“, при што биткоинот го перцепираат и сериозни инвеститори.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 6 минути

Скоро 100 лица казнети за неносење маски во Тетово и Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Детален преглед на барањата на средните училишта во Гостивар за начинот на одржување на наставата

Гостиварпред 3 часа

Детален преглед на барањата на основните училишта во Гостивар за начинот на одржување на настава

Гостиварпред 4 часа

МЖСПП: Постигнат договор за издавање на градежната дозвола за санација на Русино

Вестипред 5 часа

Американскиот инфектолог Ентони Фаучи кажа кога може да очекуваме стабилизирање на состојбата со COVID-19

Спортпред 7 часа

ФК Гостивар се пласира во 1/8 од Купот на Македонија

Гостиварпред 7 часа

Во регионот на Гостивар до сега потврдени вкупно 917 заразени со корона, изминатите два дена 10 нови случаи

Гостиварпред 15 часа

Изгласани замениците министри: Хасани за одбрана, Шабани за образование…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!