Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 06/05/2019 | 17:30

Чудотворен пијалок кој ефикасно топи сало

Да, добро прочитавте. Овој здрав напиток треба да ви помогне со вишокот сало. Покрај тоа, благодарејќи на состојките ќе ви го убрза метаболизмот и очисти телото од токсини.

Она што е потребно и доста важно е да се придржувате на правилата, да го подготвите според рецептот и редовно пиете. А првите резултати треба да ги забележите за помалку од 30 дена.

За подготовка потребно ви е:
– чаша сок од домати
– 1/4 чаша сок од лимон
– една лажица џумбир
– едно феферонче (или пола лажица лут пипер)
– две стебленца целер (средна големина)

Подготовка:
Измешајте ги сокот од домати и сокот од лимон и додајте ги џумбирот и измелениот феферон. Ќе добиете околу 220 ml пијалак. Послужете го во стаклени чаши и додајте ги во пијалакот целите стебленца целер. Целерот се јаде паралелно како го пиете чудотворниот пијалак.

Дневно помеѓу оброците подготвите вкупно три чаши од овој уништувач на сало, доколку направите поголема количина може да го чувате во замрзнувач.

Напишете коментар