fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Чудотворен пијалок кој ефикасно топи сало

Објавено

на

Да, добро прочитавте. Овој здрав напиток треба да ви помогне со вишокот сало. Покрај тоа, благодарејќи на состојките ќе ви го убрза метаболизмот и очисти телото од токсини.

Она што е потребно и доста важно е да се придржувате на правилата, да го подготвите според рецептот и редовно пиете. А првите резултати треба да ги забележите за помалку од 30 дена.

За подготовка потребно ви е:
– чаша сок од домати
– 1/4 чаша сок од лимон
– една лажица џумбир
– едно феферонче (или пола лажица лут пипер)
– две стебленца целер (средна големина)

Подготовка:
Измешајте ги сокот од домати и сокот од лимон и додајте ги џумбирот и измелениот феферон. Ќе добиете околу 220 ml пијалак. Послужете го во стаклени чаши и додајте ги во пијалакот целите стебленца целер. Целерот се јаде паралелно како го пиете чудотворниот пијалак.

Дневно помеѓу оброците подготвите вкупно три чаши од овој уништувач на сало, доколку направите поголема количина може да го чувате во замрзнувач.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!