fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ нови цени на горивата

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика, денес донесе одлука за нови цени на горивата, која стапува на сила од полноќ и ќе важи најмалку една седмица.

Малопродажната цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуват за половина денар, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поефтинува за половина денар.

Со тоа, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,50 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 62,50 ден/лит, а ЕУРОДИЗЕЛОТ ќе изнесува за 53,00 ден/лит, исто колку и екстра лесното масло за домаќинство кое ќе чини 53,00 денари за литар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!