Поврзи се со нас

Рецепти

Даикири од јагоди – сезонско, освежително уживање

Еден предлог напиток погоден за овој периодот, за разладување и уживање.

Потребно ви е: 300 gr јагоди, 200 gr мраз, 1 dl бел рум, 3 лажички кафеав шеќер и исцеден сок од еден лимон.

Подготовка: Исчистете ги, исплакнете ги јагодите и стевете ги во блендер. Додајте ги исцедениот сок од лимон, мразот, румот и кафеавиот шеќер и сето тоа заедно изблендирајте. После неколку секунди миксање, напитокот ставете го во чаши и уживајте.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Македонијапред 13 минути

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 1 час

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 19 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 22 часа

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!