Поврзи се со нас

Рецепти

Сангриа на три начини

Едноставни рецепти за освежителен пијалок во кој може да уживате во овие пролетни, празнични, карантински денови. Чувајте го во ладилник и служете во чаши за вино.

Сангриа со бело вино

2 или 3 филџани шеќер, резанки портокал, резанки лимета, резанки лимун, коцки зелено јаболко, 1/2 литар газирана вода и 1 шише шардоне.

Сангриа со црно вино

Еден ипол филџан рум, пола филџан шеќер, еден филџан сок од портокал, резанки лимун, резанки портокал, резанки лимета и едно шише црно вино.

Сангриа со розе

1/2 литар газирана вода, резанки нектарина, коцки зелено јаболко, резанки лимун, резанки портокал, резанки лимета и 1 шише розе.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!