fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Џалоун Фрајдеј нов играч на КК Гостивар

Објавено

на

Дваесет и четири годишниот американец Џалоун Фрајдеј е нов играч на Кошаркарскиот клуб Гостивар, информираат денес од таборот на „бело-сините“.

Фрајдеј доаѓа од екипата на КК Јазине од Задар, Хрватска, каде во досегашниот дел од првенството имаше просек од 13 поени по натпревар. Во Европа има настапувано уште и за екипата на АПОЕЛ од Кипар, додека во NCAA дивизијата доаѓа од екипата на Arizona Wildcats.

206 сантиметри високиот центар игра на позициите 5 и 4.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!