Поврзи се со нас

Спорт

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Објавено

на

Кошаркарскиот клуб Гостивар постигна договор со американскиот бек, Џоџо Вокер.

Дваесет и четири годишниот кошаркар ќе пристигне во Гостивар како директна замена за Армстед и Мосли на плејмејкерската позиција, кои во зимската пауза ги променија клубските бои.

Вокер е висок 184 сантиметри, игра на бековската позиција и ова ќе биде негов прв трансфер во Европа. Во текот на 2019/2020, во НЦАА лигата, за тимот на Портланд Пилотс, постигна просек од 11,8 поени, 3,3 скока и 3 асистенции, важејќи за еден од најбрзите кошаркари во лигата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена