fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Димчевски и Сегариќ не менуваат дрес – И следната сезона во КК Гостивар

Објавено

на

Се комплетира полека тимот на гостиварци кои имаше одлични успеси минатата сезона. Ивица Димчевски и Јурај Сегариќ и оваа сезона ќе ги гледаме во бело-синиот дрес.

Димчевски имаше одличен настап минатата сезона, која гостиварци ја завршија на петто место, неговото искуство ќе биде од големо значење и во новата сезона.

Сегариќ како плејмејкер беше еден од лидерите на теренот во изминатата сезона, посебно беше забележителен со одлични партии во првиот дел од првенството. Иако имаше неколку понуди од Хрватска, Сегариќ се одлучи да ја продолжи кариерата во Гостивар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!