Поврзи се со нас

Музика

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge вечерва на The Park Festival во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер во Гостивар започна третото издание на The Park Festival. На првата фестивалска вечер, на главната сцена Dandelion, настапија Astrid Stafai, Besarta Murtezani, Shkelzen Baftijar, Yon Idy и Duo Guitar.

Фестивалот и вечерва на истата сцена, нуди богато музичко уживање со DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge. Почетокот е во 21 часот.

The Park Festival ќе трае до 1 август, а се организира со поддршка на Министерството за култура и Општина Гостивар.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari dhe Stoned Hedge sonte në The Park Festival në Gostivar

Објавено

на

Djembrëma në Gostivar filloi edicioni i tretë i The Park Festival. Në natën e parë të festivalit, në skenën kryesore Dandelion, interpretuan Astrid Stafai, Besarta Murtezani, Shkelzen Baftijar, Yon Idy dhe Duo Guitar.

Festivali edhe sonte në skenën e njëjtë, ofron kënaqësi të pasur muzikore me DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari dhe Stoned Hedge. Fillimi është në ora 21.

The Park Festival do të zgjasë deri më 1 Gusht, kurse organizohet me ndihmën e Ministrisë për kulturë dhe Komunës së Gostivarit.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена