Поврзи се со нас

Музика

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge вечерва на The Park Festival во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер во Гостивар започна третото издание на The Park Festival. На првата фестивалска вечер, на главната сцена Dandelion, настапија Astrid Stafai, Besarta Murtezani, Shkelzen Baftijar, Yon Idy и Duo Guitar.

Фестивалот и вечерва на истата сцена, нуди богато музичко уживање со DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge. Почетокот е во 21 часот.

The Park Festival ќе трае до 1 август, а се организира со поддршка на Министерството за култура и Општина Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari dhe Stoned Hedge sonte në The Park Festival në Gostivar

Објавено

на

Djembrëma në Gostivar filloi edicioni i tretë i The Park Festival. Në natën e parë të festivalit, në skenën kryesore Dandelion, interpretuan Astrid Stafai, Besarta Murtezani, Shkelzen Baftijar, Yon Idy dhe Duo Guitar.

Festivali edhe sonte në skenën e njëjtë, ofron kënaqësi të pasur muzikore me DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari dhe Stoned Hedge. Fillimi është në ora 21.

The Park Festival do të zgjasë deri më 1 Gusht, kurse organizohet me ndihmën e Ministrisë për kulturë dhe Komunës së Gostivarit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена