fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дневно инфо за ковид – 137 во земјава, во Гостивар 10 новозаразени и 5 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1414 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
– Скопје 53
– Куманово 19
– Штип 8
– Тетово 4
– Струга 2
– Велес 6
– Битола 7
– Гостивар 10
– Гевгелија 2
– Струмица 1
– Крива Паланка 2
– Пробиштип 2
– Македонски Брод 3
– Берово 2
– Делчево 5
– Свети Николе 6
– Кичево 3
– Неготино 2
Во болнички услови почин 63 годишен пациент од Дебар.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 58 оздравени пациенти од:
– Скопје 22
– Штип 1
– Прилеп 1
– Тетово 3
– Струга 11
– Битола 2
– Охрид 9
– Гостивар 5
– Демир Хисар 3
– Виница 1
Досега во земјата се направени вкупно 137.465 тестирања на ковид-19.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13595, бројката на оздравени пациенти е 10110, на починати е 564, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2921.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 4 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 6 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!