Поврзи се со нас

Вести

Дојде денот – КК Гостивар против КК Работнички во недела

Објавено

на

Ден: недела, час: 17:00 место: спортска сала Младост.

После многу години чекање конечно вистинско кошаркарско дерби во Гостивар и тоа какво.. КК Гостивар го пречекува најтрофејниот клуб во државава, моменталниот лидер во првата лига, под водство на Марин Докузовски, едниствениот непоразен тим сезонава, КК Работнички.

За гостиварци ова е повеќе од првенствен меч, долги години без вистинско дерби, сеќавање на минатото, измешани чувства, но се уште е тука желбата да се совлада секој противник. Се најавува вистински спектакл, полна сала, директен пренос на МРТВ и уште едно изненадување од кое дел ќе бидат сите кои ќе присуствуваат во недела во салата. Кошаркарите ветуваат борба до последен атом од силите, храбро се бореа во досегашниот дел од сезоната време е на домашен терен, пред преполни трибини, да падне голем “скалп”, зошто не и најголемиот.

Поддршката од трибините на овој меч на “бело-сините” им е повеќе од потребна. Кошаркарите, тренерот, управата ги повикуваат сите љубители на кошарката од Гостивар, да дојдат и дадат поддршка на овој натпревар.

Кошаркарската треска веќе го тресе Гостивар. Се враќа еуфоријата, неколку дена топ тема на разговор е натпреварот, се почесто по школите, кафулињата, улиците, низ градот може да се слушне “че ги тепаме, че видиш..”

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена