fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Театар “Дунек” од Гостивар со нова премиера

Објавено

на

Во НУ Центар за култура „АСНОМ” во Гостивар, на ден 23.09.2016 со почеток во 20 часот, ќе се одржи премиера на театарската претстава “Потрага на Министерот во Хотелот Перен Мозок”. во режија на Ѓорѓи Нешкоски. Урнебесна комедија со целосно млада актерска екипа од Гостивар. Како ни потенцираа од “Театар Дунек” присуството е ЗАДОЛЖИТЕЛНО!!

Да ги поддржиме во голем број.

14322190_1080001362086251_1279884650394335042_n-1

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!