Поврзи се со нас

Гостивар

Еден новозаболен од Ковид 19 во Општина Врапчиште

На подрачјето на Општина Врапчиште е регистриран нов случај на заболен со коронавирус, информираше Меѓуопштинскиот кризен штаб на денешниот состанок. Пациентот е од потесното семејство на заболен кој беше евидентиран претходно и со тоа во оваа општина моментално има 2 активни случаи.

Во општините Гостивар и Маврово Ростуше не се потврдени новозаболени лица.

Според податоците кои беа соопштени на состанокот, на територијата на Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше до сега се извршени околу 260 тестирања за коронавирус.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!