Поврзи се со нас

Македонија

ЕВРОТИП обложувалници ги доделиja вторите 100.000 ден од наградната игра!

Наградната игра која ја започнаа спортските обложувалници Евротип на 10 септември ја помина втората фаза. Наградната игра се состои од 11 етапи, од која секоја етапа од 10 денови, во која добитник е оној кој ќе постигне највисок коефициент од погодените типови на тикетот, без разлика на исходот од тикетот дали е добитен или не е недобитен.

Фондот на добивки изнесува 1.100.000 денари.

Добитник на вторите 100.000 денари е Љупчо од Штип, со погоден коефициент од 5,178,330,424.27. Свеченото доделување се одржа вчера во обложувалницата каде Љупчо го уплатил тикетот, односно на Ул. Тошо Арсов бр.14 локал 1 (кај хотел Оаза).

Настанот беше проследен со бројни изненадувања за сите присутни кои имаа можност да си ја пробаат својата среќа и да освојат вредни награди.

Во рамките на наградната игра, во тек е третата етапа. Моментално највисок коефициент e 6,520,332,610.91 , а тикетот е уплатен во уплатно место Прилеп 5, Театар.

Повеќе за наградната игра  која ќе трае до 28 декември 2019 година, кликнете ТУКА.

(комерцијална објава)

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!