Поврзи се со нас

Македонија

Сулејман Реџепи останува поглавар на ИВЗ

Судот вчера одлучи реисот Сулејман Реџепи да остане поглавар на ИВЗ.

Ваквата одлука следува откако апелација ја врати постапката на почеток, овојпат, барањето на Скендер Бузаку за промена во регистарот е одбиено.

Откако првостепениот суд повторно ги разгледал поднесените документи, утврдил дека Бузаку барал да биде запишан како поглавар на ИВЗ на 39-годишна возраст, иако за да ја врши оваа верска функција е неопходно да наполни 40, па така Реџепи останува на чело на институцијата.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!