Поврзи се со нас

Гостивар

Фатено лице кое се обидело да провали во маркет во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека на (30 март) околу 3 часот и 45 минути после полноќ, на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар од слобода бил лишен 39-годишник од гостиварско Чегране поради сомнение дека претходно, со употреба на сила и алат, се обидел да изврши тешка кражба во маркет во близина на градскиот фудбалски стадион.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 1 час

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 1 час

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 2 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 3 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 16 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 17 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 18 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 19 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 19 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Është kapur një person i cili ka tentuar të vidhte në një market në Gostivar

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se më (30 mars) rreth 3 orë e 45 minuta pas mesnate, në rrugën “Majori Çede Filipovski” në Gostivar, është arrestuar 39-vjeçari nga Çegrani i Gostivarit, nën dyshimin se paraprakisht duke përdorur forcë dhe mjete, tentoi të kryente vjedhje të rëndë në një market pranë stadiumit të futbollit të qytetit.

I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas dokumentimit të rastit do të përgatitet parashtresë përkatëse.

Популарно изминативе 100 дена