Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Физички нападнат тинејџер во Гостивар

Едно лице завршило во полициска станица по пријава за физички напад. Секторот за внатрешни работи информира дека вчера (14 август) околу 14 часот, пријавено е дека во угостителски објект на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, 19-годишниот гостиварец Љ.М. физички нападнал 15-годишник, исто така, од Гостивар, по што го оштетил и инвентарот во објектот.

Лицето било приведено и задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.

Физички напад врз малолетник е пријавен и во Тетово. Четириесетгодишната тетовка С.И, вчера (14 август) пријавила дека на 12 август годинава околу 16 часот, додека се движел кон месноста „Бањиче“ во Тетово, нејзиниот малолетен син  физички бил нападнат од едно лице, кое било со уште две други лица.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!