Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ФК Гостивар испадна од Куп натпреварувањето, Шкендија славеше 1:4

Фудбалерите на ФК Гостивар загубија од Шкендија со резултат (1:4), во вчерашниот натпревар од 1/16 финалето од Купот на Македонија, кој се одигра на Градскиот стадион во Гостивар.

Актуелниот шампион со голот на Фелипе, првенец за бившиот вардарец го отвори патот кон триумфот, а Омар Имери, Бесарт Ибраими и Реџепи, само ја потврдија победата за гостите од Тетово. За гостиварци единствениот погодок го постигна Станковски во 86. минута.

Во следниот круг, во 1/8 финалето одат екипите: Силекс, Охрид, Ренова, Лабуништа, Шкупи, Струга Трим Љум, Работнички, Борец, Осогово, Пелистер, Тиквеш, Брегалница, Шкендија, Македонија ЃП и Академија Пандев.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!