Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар го доби најмодерниот Рамсторе супермаркет

Објавено

на

Како резултат на инвестицискиот раст на Рамстор супермаркетите, денес, во Гостивар, се отвори до сега најмодерниот маркет од овој бренд кој е конципиран по најсовремени светски стандарди.

На површина од 1400 м2 новиот простор на Рамстор супермаркетот ќе ги понуди сите неопходни содржини за да ги задоволи критериумите на реномиран високоснабден супер-маркет.

За услугата се грижи тим од вкупно 25 вработени, а потрошувачите имаат на располагање 4 наплатни каси. Пред објектот е обезбеден паркинг-простор за 80 возила.

Со отворањето на овој ултра модерен супермаркет лоциран на ул.Илиденска бр.254 во Гостивар, Рамстор воведува сосема нов, иновативен концепт на уредување на продажниот простор со кој суштински ќе го смени искуството на своите потрошувачи и перцепцијата за тоа што е модерен супермаркет.

Новиот начин на презентација на производите во Рамстор супермаркетот во Гостивар по примерот на водечките светски брендови се базира на тематско изложување на производите и нивното врзување за одреден атрактивен концепт, со што повеќекратно ќе биде зголемено естетското, визуелното и конзумерско искуство на посетителите на маркетот.

“Рамсторе се стреми кон започнување на поразлична раздвиженост во насока на брендирање, додавање на вредност во секој град во Република Северна Македонија каде има свој маркет” рече Г-динот Ајдован Адемоски сопственик на Рамсторе Македонија и додаде:

Ние предвидувајќи го овој задоволителен развој во Република Северна Македонија инвестиравме тука и ќе продолжиме со нашиот придонес кон урбанизацијата и додавањето вредност на брендот Рамстор во градовите во кои постоиме.

Отворањето на маркетот во Гостивар претставува одговор на барањата на нашите ценети потрошувачи кои се лојални на Рамсторе, благодарение на нашиот висок квалитет,  конкурентни цени, широк асортиман на прехрамбени и непрехрамнеби производи, модерно работење кое ги следи светските трендови и беспрекорната услуга на нашите вработени што не прави поразлични од другите.

Рамсторе маркетите се помеѓу првите супермаркети кои го воведоа НАССР системот за гарантирање на безбедноста на храната како и првиот маркет кој воведе стандарт за квалитет ИСО 22000.Она што е важно е додека на потрошувачите им се нуди целосно нов свет на пазарување и пријатно искуство, истовремено треба да се обезбеди трајна доверба во услугите на производите, не само со збор туку со контрола на нивниот квалитет.

Крајот на оваа година ќе го заокружиме со отворање на уште еден маркет во Охрид (четврт по ред) со тоа што  ќе постигнеме бројка од 30 маркети а бројот на вработени директни и индиректни ќе се искачи на 1000 лица”, изјави сопственикот на Рамсторе Македонија Г-дин Ајдован Адемоски.

На свеченото отворање присуствуваа градоначалникот Арбен Таравари и Амбасадорот на Турција, Хасан Мехмет Секизќок.

Истиот тренд на ширење дури и поголем компанијата го најавува за следната 2022 година, за отворање на нови маркети во други градови што исто така ќе го пресликуваат новиот амбиентален концепт на Рамстор.

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 34 минути

Петровска: Со Медат Куртовски, Маврово и Ростуше ќе продолжи да се развива

Македонијапред 2 часа

УХМР најавува локални поројни врнежи во ноќните часови, времето нестабилно и утре

Македонијапред 2 часа

Мигрант влегол во приколка од гостиварски камион, возачот слушнал звуци па викнал полиција

Гостиварпред 5 часа

Ја нападнал сопругата, завршил во ПС Гостивар

Вестипред 6 часа

Од утре почнува Богородичниот пост

Македонијапред 7 часа

Во Тетово потпишан договорот за фабриката за производство на електрични автомобили e.GO

Македонијапред 9 часа

На Табановце и Пелинце се чека околу два часа

Здравје и убавинапред 10 часа

Што е она што всушност предизвикува мигрена?

Македонијапред 12 часа

Нема мајмунски сипаници во земјава, внимателно се следи состојбата во светски рамки

Вестипред 1 ден

Небесен спектакл – Метеорскиот дожд Персеиди вечерва го достигнува пикот

Гостиварпред 1 ден

Состанок во Гостивар: Да нема инциденти на спортските натпревари

Гостиварпред 1 ден

Контроли на патиштата Гостивар-Тетово-Скопје и Гостивар-Кичево

Македонијапред 1 ден

Покрената истрага за измама на пациенти во „Жан Митрев“

Што, како, каде?!пред 1 ден

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 5 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 4 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Gostivari e fitoi Ramstore supermarketin më modern

Објавено

на

Si rezultat i rritjes së investimeve të supermarketeve Ramstore, sot në Gostivar u hap tregu më modern i kësaj marke, i cili është konceptuar sipas standardeve më moderne botërore.

Në një sipërfaqe prej 1400 m2, hapësira e re e Supermarketit Ramstore do të ofrojë të gjitha përmbajtjet e nevojshme për të përmbushur kriteret e një supermarketi të njohur me cilësi të lartë.

Për shërbimin kujdeset një ekip prej 25 punonjësish dhe konsumatorët kanë në dispozicion 4 kabina të pagesës. Para pallatit ofrohet nje vend parkimi per 80 automjete.

Me hapjen e këtij supermarketi ultra-modern që gjendet në rrugën Ilidenska 254 në Gostivar, Ramstore prezanton një koncept krejtësisht të ri, inovativ të rregullimit të hapësirës së shitjes që do të ndryshojë rrënjësisht përvojën e klientëve të saj dhe perceptimin se çfarë është një supermarket modern.

Mënyra e re e prezantimit të produkteve në supermarketin Ramstore në Gostivar, sipas shembullit të markave kryesore botërore, bazohet në ekspozimin tematik të produkteve dhe lidhjen e tyre me një koncept të caktuar tërheqës, i cili do të rrisë përvojën estetike, vizuale dhe konsumatore. të vizitorëve të marketit.

“Ramstore përpiqet të fillojë një lëvizje të ndryshme në drejtim të brendimit, duke shtuar vlerë në çdo qytet të Republikës së Maqedonisë së Veriut ku ka tregun e vet”, tha z. Ajdovan Ademoski, pronar i Ramstore Maqedoni dhe shtoi:

Duke e parashikuar këtë zhvillim të kënaqshëm në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ne kemi investuar këtu dhe do të vazhdojmë me kontributin tonë në urbanizimin dhe shtimin e vlerës së markës Ramstore në qytetet ku ekzistojmë.

Hapja e marketit në Gostivar është përgjigje ndaj kërkesave të klientëve tanë të çmuar që janë besnikë ndaj Ramstore, falë cilësisë së lartë, çmimeve konkurruese, gamës së gjerë të produkteve ushqimore dhe joushqimore, funksionimit modern që ndjek trendet botërore dhe shërbimi i patëmetë i punonjësve tanë na bën të ndryshëm nga të tjerët.

Ramstore marketet janë ndër supermarketet e para që prezantoi sistemin e garancisë së sigurisë ushqimore HACCP si dhe tregu i parë që prezantoi standardin e cilësisë ISO 22000. Besimi i qëndrueshëm në shërbimet e produkteve duhet të sigurohet, jo vetëm nga goja në gojë, por nga kontrolli i cilësisë.

Fundin e këtij viti do ta mbyllim me hapjen e një marketi tjetër në Ohër (i katërti me radhë) duke arritur një numër prej 30 marketesh dhe numri i të punësuarve direkt dhe indirekt do të rritet në 1000 persona”, tha pronari i Ramstore Maqedoni z. Ajdovan Ademoski.

Në hapjen solemne morën pjesë kryetari i bashkisë Arben Taravari dhe ambasadori turk Hasan Mehmet Sekizqok.

Të njëjtën tendencë zgjerimi edhe më të madh kompania shpall për vitin e ardhshëm 2022, për hapjen e marketeve të reja në qytete të tjera që do të pasqyrojnë edhe konceptin e ri mjedisor të Ramstore.

(Shpallje komerciale)

Популарно изминативе 100 дена