Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар го доби најмодерниот Рамсторе супермаркет

Објавено

на

Како резултат на инвестицискиот раст на Рамстор супермаркетите, денес, во Гостивар, се отвори до сега најмодерниот маркет од овој бренд кој е конципиран по најсовремени светски стандарди.

На површина од 1400 м2 новиот простор на Рамстор супермаркетот ќе ги понуди сите неопходни содржини за да ги задоволи критериумите на реномиран високоснабден супер-маркет.

За услугата се грижи тим од вкупно 25 вработени, а потрошувачите имаат на располагање 4 наплатни каси. Пред објектот е обезбеден паркинг-простор за 80 возила.

Со отворањето на овој ултра модерен супермаркет лоциран на ул.Илиденска бр.254 во Гостивар, Рамстор воведува сосема нов, иновативен концепт на уредување на продажниот простор со кој суштински ќе го смени искуството на своите потрошувачи и перцепцијата за тоа што е модерен супермаркет.

Новиот начин на презентација на производите во Рамстор супермаркетот во Гостивар по примерот на водечките светски брендови се базира на тематско изложување на производите и нивното врзување за одреден атрактивен концепт, со што повеќекратно ќе биде зголемено естетското, визуелното и конзумерско искуство на посетителите на маркетот.

“Рамсторе се стреми кон започнување на поразлична раздвиженост во насока на брендирање, додавање на вредност во секој град во Република Северна Македонија каде има свој маркет” рече Г-динот Ајдован Адемоски сопственик на Рамсторе Македонија и додаде:

Ние предвидувајќи го овој задоволителен развој во Република Северна Македонија инвестиравме тука и ќе продолжиме со нашиот придонес кон урбанизацијата и додавањето вредност на брендот Рамстор во градовите во кои постоиме.

Отворањето на маркетот во Гостивар претставува одговор на барањата на нашите ценети потрошувачи кои се лојални на Рамсторе, благодарение на нашиот висок квалитет,  конкурентни цени, широк асортиман на прехрамбени и непрехрамнеби производи, модерно работење кое ги следи светските трендови и беспрекорната услуга на нашите вработени што не прави поразлични од другите.

Рамсторе маркетите се помеѓу првите супермаркети кои го воведоа НАССР системот за гарантирање на безбедноста на храната како и првиот маркет кој воведе стандарт за квалитет ИСО 22000.Она што е важно е додека на потрошувачите им се нуди целосно нов свет на пазарување и пријатно искуство, истовремено треба да се обезбеди трајна доверба во услугите на производите, не само со збор туку со контрола на нивниот квалитет.

Крајот на оваа година ќе го заокружиме со отворање на уште еден маркет во Охрид (четврт по ред) со тоа што  ќе постигнеме бројка од 30 маркети а бројот на вработени директни и индиректни ќе се искачи на 1000 лица”, изјави сопственикот на Рамсторе Македонија Г-дин Ајдован Адемоски.

На свеченото отворање присуствуваа градоначалникот Арбен Таравари и Амбасадорот на Турција, Хасан Мехмет Секизќок.

Истиот тренд на ширење дури и поголем компанијата го најавува за следната 2022 година, за отворање на нови маркети во други градови што исто така ќе го пресликуваат новиот амбиентален концепт на Рамстор.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivari e fitoi Ramstore supermarketin më modern

Објавено

на

Si rezultat i rritjes së investimeve të supermarketeve Ramstore, sot në Gostivar u hap tregu më modern i kësaj marke, i cili është konceptuar sipas standardeve më moderne botërore.

Në një sipërfaqe prej 1400 m2, hapësira e re e Supermarketit Ramstore do të ofrojë të gjitha përmbajtjet e nevojshme për të përmbushur kriteret e një supermarketi të njohur me cilësi të lartë.

Për shërbimin kujdeset një ekip prej 25 punonjësish dhe konsumatorët kanë në dispozicion 4 kabina të pagesës. Para pallatit ofrohet nje vend parkimi per 80 automjete.

Me hapjen e këtij supermarketi ultra-modern që gjendet në rrugën Ilidenska 254 në Gostivar, Ramstore prezanton një koncept krejtësisht të ri, inovativ të rregullimit të hapësirës së shitjes që do të ndryshojë rrënjësisht përvojën e klientëve të saj dhe perceptimin se çfarë është një supermarket modern.

Mënyra e re e prezantimit të produkteve në supermarketin Ramstore në Gostivar, sipas shembullit të markave kryesore botërore, bazohet në ekspozimin tematik të produkteve dhe lidhjen e tyre me një koncept të caktuar tërheqës, i cili do të rrisë përvojën estetike, vizuale dhe konsumatore. të vizitorëve të marketit.

“Ramstore përpiqet të fillojë një lëvizje të ndryshme në drejtim të brendimit, duke shtuar vlerë në çdo qytet të Republikës së Maqedonisë së Veriut ku ka tregun e vet”, tha z. Ajdovan Ademoski, pronar i Ramstore Maqedoni dhe shtoi:

Duke e parashikuar këtë zhvillim të kënaqshëm në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ne kemi investuar këtu dhe do të vazhdojmë me kontributin tonë në urbanizimin dhe shtimin e vlerës së markës Ramstore në qytetet ku ekzistojmë.

Hapja e marketit në Gostivar është përgjigje ndaj kërkesave të klientëve tanë të çmuar që janë besnikë ndaj Ramstore, falë cilësisë së lartë, çmimeve konkurruese, gamës së gjerë të produkteve ushqimore dhe joushqimore, funksionimit modern që ndjek trendet botërore dhe shërbimi i patëmetë i punonjësve tanë na bën të ndryshëm nga të tjerët.

Ramstore marketet janë ndër supermarketet e para që prezantoi sistemin e garancisë së sigurisë ushqimore HACCP si dhe tregu i parë që prezantoi standardin e cilësisë ISO 22000. Besimi i qëndrueshëm në shërbimet e produkteve duhet të sigurohet, jo vetëm nga goja në gojë, por nga kontrolli i cilësisë.

Fundin e këtij viti do ta mbyllim me hapjen e një marketi tjetër në Ohër (i katërti me radhë) duke arritur një numër prej 30 marketesh dhe numri i të punësuarve direkt dhe indirekt do të rritet në 1000 persona”, tha pronari i Ramstore Maqedoni z. Ajdovan Ademoski.

Në hapjen solemne morën pjesë kryetari i bashkisë Arben Taravari dhe ambasadori turk Hasan Mehmet Sekizqok.

Të njëjtën tendencë zgjerimi edhe më të madh kompania shpall për vitin e ardhshëm 2022, për hapjen e marketeve të reja në qytete të tjera që do të pasqyrojnë edhe konceptin e ri mjedisor të Ramstore.

(Shpallje komerciale)

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена