fbpx
Поврзи се со нас

Вести

​Гостивар: И` барал 2.000 евра за да не објави контроверзна фотографија 

Објавено

на

Девојка од гостиварското село Добридол добивала заканувачки пораки по телефон и била уценувана. Според информациите од Секторот за внатрешни работи, девојката на возраст од 22 години случајот го пријавила во саботата. Таа навела дека во текот на дена на нејзиниот мобилен телефон засега непознатo лице и испратило 30-40 СМС-пораки со недолична и навредлива содржина. Лицето од неа побарало 2.000 евра со закана дека ако не му ги плати ќе објави нејзина фотографија со контроверзна содржина за која девојката кажала дека била монтирана.
Полицијата трага по уценувачот и работи на целосно расчистување на случајот.

           

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!