fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар со 11 нови корона позитивни и 10 оздравени пациенти

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1825 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
-Скопје 32
-Куманово 7
-Дебар 8
-Штип 14
-Прилеп 2
-Тетово 10
-Велес 2
-Охрид 3
-Гостивар 11
-Гевгелија 3
-Крива Паланка 3
-Кочани 1
-Пробиштип 1
-Берово 8
-Делчево 3
-Свети Николе 4
-Кичево 3
Починати се три лица, двајца пациенти од Скопје на 62 и 68 години и еден пациент од Струга на 68 години.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 225 оздравени пациенти од:
-Скопје 146
-Куманово 15
-Штип 5
-Прилеп 2
-Тетово 10
-Струга 1
-Битола 10
-Охрид 1
-Кавадарци 3
-Гостивар 10
-Струмица 6
-Радовиш 1
-Пробиштип 3
-Демир Хисар 3
-Валандово 1
-Виница 1
-Кичево 5
-Неготино 2
Досега во земјата се направени вкупно 134.318 тестирања на ковид -19.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13308, бројката на оздравени пациенти е 9977, на починати е 557, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2774.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!