Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 12/02/2019 | 13:07

Жител на Долна Бањица паднал од вилушкар и искршил нога

Педесет и деветгодишен жител на гостиварска Долна Бањица се здобил со тешки телесни повреди, паѓајќи од вилушкар.

Како што информира СВР, вчера ( 11 февруари ) било пријавено дека околу 14 часот и 45 минути, работејќи со машина „Јумба“ во близина на бензинска пумпа во селото Топлица, 59-годишниот Н. Ј. од Долна Бањица загубил контрола над машината, паднал и се здобил со скршеница на десната нога. Работната машина продолжила да се движи и со предниот дел удрила и го оштетила агрегатот на бензинската пумпа.

Повредениот по укажаната помош во гостиварската болница бил пренесен на скопските клиники.

Извршен е комплетен увид и се расчистува случајот, извести полицијата.

Напишете коментар