Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварец починал во авион кој летал од Швајцарија кон Скопје

Синоќа, половина час после полноќ, на Граничниот премин “Меѓународен aеродром-Скопје“ пристигнал воздухоплов што сообраќал на релација Базел-Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на живот, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во 00,50 часот од страна на лекар констатирана била смрт, без траги на насилство кај 74 годишниот К.К. од Гостивар. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!