Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварката Тамара Грујевска со нова песна и порака: Сите деца да се борат за своите желби!

Објавено

на

Дванаесетгодишната Тамара Грујевска од Гостивар продолжува да гази цврсто на музичката сцена со својот ангелски глас. Новата песна која ја промовира носи наслов „Имам сила“ , создадена е од Роберт Билбилов (музика и аранжман) на текст од Тања Соколовска. Видео спотот е во режија на Дарио Јанковиќ.

„Многу сум задоволна и пресреќна од соработката со еден од најпознатите македонски автори кои создал голем број хитови, иако сум малечка, но сепак Роберт изрази задоволство да соработуваме и навистина се потруди да ми ја исполни желбата да имам квалитетна песна која ќе одговара на моите години, но и ќе се покаже квалитетот кој несомнено го поседувам. Задоволна сум и од спотот, Дарио Јанковиќ даде се од себе да направи убав спот кој ќе го објасни секој дел од текстот и мене ќе ме прикаже во едно модерно светло. Порака до сите деца да се борат за своите желби, сега е моментот кога се раѓаат желби и соништа кои треба еден ден да ни се исполнат.“, изјави за Gostivarpress.mk, Тамара.

„Имам сила“ покажува дека децата, покрај сите премрежја што ги доживуваат денес, имаат сила, ја чувствуваат љубовта околу себе, во молба кон Бог да бидат со нив, бидејќи срцата на децата се чисти и заслужуваат да сонуваат за својата иднина.

„Искрено се надеваме дека конечно ќе се процени квалитетот и потенцијалот на Тамара Грујеска и истиов проект ќе биде одлично прифатен од публиката, бидејќи Тамара е талент кој многу ветува. Тамара го усовршуваше својот глас во музичкото училиште на Андријана Јаневска – соло пеење, но сега веќе во музичкото училиште „Тодор Скаловски“ во Тетово. Посетува популарни светски жанрови, како и со online часови и курсеви кај светски познатата вокална учителка Cheryl Porterод САД. Проектот ќе ја покаже големината на македонската забавна поп музика, во делот на исклучително вредни дела од македонски автори и видео продуценти, но и големиот пејачки потенцијал на таленти од Македонија.“, вели таткото на младата пејачка, Дејан Грујевски, кој исто така се занимава со музика.

Тамара зад себе веќе има бројни успеси на музичко поле: годинава во февруари ја освои највисоката награда Гран При на Интернационалниот музички фестивал Golden Stars Rain во Русија, лауреат прв степен на Фестивалот “Езерски Бисери” во Струга, Гран при на интернационалниот Фестивал “Звездички” во Прилеп и Гран при на Фестивалот “Шкољкице” во Нови Сад Србија.

Во интервју за Gostivarpress.mk на почетокот од годината што ја трошиме изјави: „Музиката во мене има дом, веќе сум во светот на музиката, и моите планови се да настапувам на големи светски фестивали и натпревари, да освојам што повеќе награди но и да снимам повеќе свои песни и спотови. Сигурно да чекорам кон мојот прв албум.“

Првата песна насловена „Музиката во мене има дом“ ја промовираше во 2021-вата година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Следете нè и на Facebook

Гостиварпред 39 минути

Денови на жалост во Маврово Ростуше и парична помош за погодените од земјотресот

Гостиварпред 3 часа

Таравари: До утре се‘ ќе биде јасно, со Владата сме скоро синхронизирани

Македонијапред 4 часа

Минималецот во март околу 20.500 денари, има пари и за раст на платата на административците за 2.000 денари-вели Бектеши

Гостиварпред 5 часа

Напад во угостителски објект во Чегране

Гостиварпред 6 часа

Пожарникари од Гостивар заминуваат на помош во Турција

Гостиварпред 7 часа

Приведен крадец од Гостивар, одземената „априлија“ вратена на сопственикот

Македонијапред 8 часа

Аплицирање за субвенции за струја до крај на февруари

Гостиварпред 8 часа

Судењето за „Ласкарци“ одложено, вештото лице не дојде на рочиште

Гостиварпред 9 часа

Учениците и наставникот го напуштиле подрачјето погодено од земјотресот и се на пат кон Анкара

Вестипред 10 часа

Почина инструменталистот и композитор Милан Завков

Гостиварпред 10 часа

Добридол денес ќе биде без струја

Вестипред 11 часа

Нов земјотрес од 5,6 степени по Рихтер ја погоди Турција

Македонијапред 21 час

Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Македонијапред 2 недели

Србите го слават Свети Сава – Национален празник на српската заедница во земјава

Гостиварпред 1 недела

Затруени кучиња ноќеска во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од петок се отвора сезоната за спортски риболов на Мавровско езеро и Радика

Гостиварпред 1 недела

На проституција во Гостивар се оддаваат и малолетнички и мажи

Гостиварпред 5 дена

Нов директор на „Паркинзи и зеленило“ во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Расте бројот на наркозависници во Гостивар, марихуаната и хероинот најкористени наркотици

Гостиварпред 1 недела

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Што, како, каде?!пред 5 дена

Маркет Garage Акција во сите Ramstore маркети

Здравје и убавинапред 2 недели

Смеса со 3 состојки против кашлица и болно грло

Македонијапред 1 недела

Горивата со повисоки цени од полноќ

Гостиварпред 2 недели

Амбасадорката на САД Агелер во Гостивар: Приоритети-ЕУ, борба против корупција и економски можности

Гостиварпред 1 недела

Физичка пресметка пред фирма во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Делови од Гостивар утре без струја по неколку часа

Гостиварпред 3 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 1 месец

Бадникова поворка 2023 во Гостивар-Ангелчињата ги стоплија срцата на христијаните

Гостиварпред 1 месец

ФОТО ВЕСТ: Гостивар последната вечер во оваа година

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 3 месеци

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 4 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 4 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 5 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 5 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 6 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 6 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 6 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена