Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварското обвинителство кривично гони две лица за насилство

Основното јавно обвинителство Гостивар отвори постапка против две лица осомничени дека извршиле кривично дело  – насилство.

„Осомничените, од кои едниот со двојно државјанство на Република Северна Македонија и на Босна и Херцеговина, а другиот државјанин на Босна и Херцеговина, на 18 октомври влегле во дворот на семејната куќа на едно лице од селото Неготино. Притоа, најпрвин започнале да тропаат на вратата, а откако од куќата излегле три лица – сопственикот, неговата сестра и неговиот внук, осомничените со дрвени предмети – летви започнале да ги удираат оштетените нанесувајќи им повреди.“, соопшти Јавното обвинителство.

По предлог на надлежниот јавен обвинител, судот одреди притвор во траење од осум дена за двете лица.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!