Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварците Soundcheck со прва авторска песна и видео: Одведи ме во сонот

Гостиварскиот бенд Soundchek ја промовираше својата прва авторска песна, заедно со новиот видео запис. Песната носи наслов „Одведи ме во сонот“, музиката и текстот се на членовите на групата, додека аранжманот го направи Валентино Скендеровски. Спотот е изработен од група студенти од Факултетот за драмски уметности.

Soundcheck постојат веќе пет години, бендот го сочинуваат четворица членови: Војкан Јаковлевски (гитара), Давор Карафилоски (вокал), Драгутин Јаковлевски (гитара), Никодин Вељаноски (перкусии). Познати се по акустичните живи свирки низ Гостивар и државата.

Уживајте во „Одведи ме во сонот“ на Soundcheck:

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!