fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Градежен работник завршил во болницата во Гостивар со тешки повреди

Објавено

на

63 годишник бил тешко повреден при изведување на градежни работи на куќа.

Како што соопшти МВР вчера (26 април) во 11.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 10.30 часот во селото Градец, во куќа во израдба, при изведување градежни работи, Ч.Н.(63) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Гостивар.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!