fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Избирачкиот список на општина Маврово и Ростуше брои 9.721 гласач

Објавено

на

Право на глас на Претседателските избори 2019, на територијата на општина Маврово и Ростуше имаат 9.721 граѓанин, колку што вкупно се запишани во единствениот избирачки список. Во оваа општина ќе се гласа на 39 избирачки места.

Во текот на денешниот ден правото на глас ќе го искористат осум болни и немоќни лица и еден притвореник, информираа од Општинската изборна комисија.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!