Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Избирачкиот список на општина Маврово и Ростуше брои 9.721 гласач

Право на глас на Претседателските избори 2019, на територијата на општина Маврово и Ростуше имаат 9.721 граѓанин, колку што вкупно се запишани во единствениот избирачки список. Во оваа општина ќе се гласа на 39 избирачки места.

Во текот на денешниот ден правото на глас ќе го искористат осум болни и немоќни лица и еден притвореник, информираа од Општинската изборна комисија.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!