fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Шалтерите за лични карти на МВР ќе работат денес и утре

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи извести дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела 20 и 21 април како и на 4 и 5 мај, 2019 година.

Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена или украдена), по законски спроведената постапка, ќе се одобруваат итно во сите регионални Одделенија за управни работи при Министерството за внатрешни работи и тоа само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа.

„Барањата за лични карти ќе се примаат и одобруваат итно заклучно со сабота (20.04.2019 година) до 16.00 часот. Веднаш по примањето на апликациите за лични карти, Одделот за информатика ќе ги изработува и ќе ги доставува до надлежниот сектор за навремена дистрибуција до Одделенијата за управни работи. На денот на претседателските и локалните избори (недела, 21 април) Одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање на лични карти во периодот од 07.00 до 19.00 часот. Истото ќе важи и за вториот круг кој ќе се одржи на 5 мај, 2019 година. Барањата за лични карти ќе се примаат до 4 мај, 2019 до 16.00 часот, а на денот на изборите 5. мај ќе се издаваат во периодот од 07.00 до 19.00 часот.“,соопшти МВР.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!