Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Како да се справите во кризна ситуација – „FACE COVID“ прирачник за самопомош

Прирачникот „FACE COVID“ или „Соочи се со Ковид“, преставува акроним од два дела и преставува сет практични чекори, засновани на принципот Терапија на прифаќање и педантност ( Acceptance and Commitment Therapy’). Наменет e како помошно средство кое што можеме да го користиме во кризни ситуации – кога ќе се јави чувство на анксиозност, стрес, паника и беспомошност.

Прирачникот за самопомош „FACE COVID“ е на Dr.Russ Harriss, австралиски лекар и психотерапевт, а подготвен и преведен од психологот доц.д-р.Слаѓана Анѓелкоска од Гостивар.

Прирачникот може да го преземете ТУКА.

Периодов сите психолошки советувања со психологот доц.д-р.Слаѓана Анѓелкоска и здружението Ас-Анима за време на коронавирус кризата се бесплатни.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!