fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето оваа работна недела?

Објавено

на

Метеролозите, за работната недела која е пред нас прогнозираат променливо и нестабилно време.

Денес е понеделник, 19 април, 109-иот ден во годината. Времето ќе биде умерено облачно со повремени врнежи од дожд, утрово беа измерени 3 степени, максималните дневни ќе се искачат до 12-от степен.

Истите временски прилики ќе се задржат преку целата недела, со кратки сончеви периоди и повремени врнежи од дожд, но и благ раст на температурите. Кон крајот на неделата, во петок се очекува врнежите да се интензивираат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!