fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето оваа работна недела?

Објавено

на

Во работната недела која е пред нас не очекува подобрување на временските прилики, во споредба со минатата.

Денес е понеделник, 348-иот ден во годината, до крајот на оваа година остануваат уште 17 дена. Сонцето изгреа во 6 часот и 56 минути, а денот ќе трае 9 часа и 9 минути. Времето ќе биде претежно облачно со повремени сончеви периоди. Утрово беа измерени 2 степени, а во текот на денот температурата ќе се искачи до 8 степени.

Утре (вторник), како и во среда и четврток, се очекува сончево време со мала до умерена облачност во попладневните часови. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 1 до 10 степени.

За во петок метеролозите прогнозираат да се задржат истите температури, но ќе следи облачно време со зголемена влажност на воздухот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!