Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 30/04/2019 | 10:14

Какво ќе биде времето за 1 мај?

Денот на трудот, кај нас традиционално се одбележува со пикник, скари, зеленило на некое од излетничките места во околината. Од временските услови зависи како ќе се помине овој ден.

За овој 1-ви мај во Маврово метеролозите прогнозираат умерено облачно време, со можни врнежи од дожд во утринските часови. Попладне, после 12 часот се очекува облачно време со повремени сончеви периоди. Температурите ќе се движат од 5 до 15 степени.

На пониските места во околината на Гостивар времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, без врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од 5 до 19 степени.

Напишете коментар