fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво ќе биде времето за 1 мај?

Објавено

на

Денот на трудот, кај нас традиционално се одбележува со пикник, скари, зеленило на некое од излетничките места во околината. Од временските услови зависи како ќе се помине овој ден.

За овој 1-ви мај во Маврово метеролозите прогнозираат умерено облачно време, со можни врнежи од дожд во утринските часови. Попладне, после 12 часот се очекува облачно време со повремени сончеви периоди. Температурите ќе се движат од 5 до 15 степени.

На пониските места во околината на Гостивар времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, без врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од 5 до 19 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!