Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ на утринско кафе со младите и порака за безбедност во сообраќајот

Претставниците на ВМРО ДПМНЕ односно кандидатот за градоначалник на Гостивар Дафина Стојаноска и носителот на советничката листа Лоран Страшевски утрово организираа неколку акции дел од нивната предизборна кампања. На утринско кафе низ гостиварските угостителски објекти ги посетија младите сограѓани каде без мобилни, интернет, фејсбук разговараа за меѓучовечките односи.

Заедно со УМС на ВМРО ДПМНЕ се организираше и акција “Апел за безбедност во сообраќајот”.

“Со транспарентите кои се позади мене, а ги подготвија членовите на Унија на млади сили на ВМРО ДПМНЕ Гостивар. Испраќаме порака до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни возачи и внимателни пешаци” – изјави Стојаноска.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!