Поврзи се со нас

Гостивар

Кавга во сообраќај во Гостивар завршила со напад

Објавено

на

Осумнаесетгодишниот гостиварец В.Б., вчера (17-ти мај) во 23 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 23 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар бил физички нападнат од А.С. од гостиварско Дебреше, а поради недоразбирања во сообраќајот.

Полицијата соопшти дека се расчистува случајот.

Напад е регистриран и во Неготино – Полошко. Осумнаесетгодишниот С.С. од селото, во 20 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека бил физички нападнат од неговиот соселанец Л.Р.(40).

„Случајот целосно е расчистен и на Л.Р. му е изготвен соодветен поднесок.“, известува полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена