fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Казни и исклучување од сообраќај на технички неисправни возила во Гостивар

Објавено

на

Полицијата во текот на вчерашниот ден, на гостиварското подрачје спроведе акциска контрола за техничка исправност на возила, со посебен акцент на автобуси и комбиња кои вршат јавен превоз на патници. Со акцијата биле опфатени вкупно 40 возила, од кои 28 јавни превозници.

Како што информираа од СВР Тетово, полициските службеници откриле десетина прекршоци меѓу кои најбројни биле неисправни сопирачки како и неисправни други уреди.

Констатираните технички недостатоци биле законски санкционирани со 10 прекршочни платни налози и пет исклучени возила од сообраќај.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!