fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Ќе се обновува фасадата на ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар

Објавено

на

  • Shqip

Зградата на основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар ќе добие нов лик. Според најавите, фасадата ќе биде целосно обновена, а ќе се спроведе реновирање и во дел од внатрешноста на објектот.

„Општина Гостивар аплицираше со повеќе проекти во Министерството за образование во Програмата за капитални инвестиции во училиштата за 2020-2021 год. и сега се реализира вториот проект. Станува збор за фасадата на Основното училиште „Гоце Делчев“. По уредувањето на покривот на училиштето, продолжуваме со фасадирање на училиштето. Наскоро ќе се реновираат и некои внатрешни простории.“, информираат од гостиварската локална самоуправа.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Гостиварпред 26 минути

Пронајдена дрога, приведени пет лица во Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар приведено лице за издржување затворска казна

Македонијапред 3 часа

Државни субвенции за рурален туризам

Вестипред 4 часа

Делегација на СПЦ преводена од патријархот Порфириј во посета на МПЦ-ОА

Гостиварпред 5 часа

Високи температури и повремена нестабилност на времето во деновите што следат

Македонијапред 21 час

И годинава ќе има ваучери за одмор за вработени со ниски примања

Вестипред 22 часа

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Гостиварпред 23 часа

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Македонијапред 1 ден

Со законските измени во туристичките места ќе може да се работи и недела

Спортпред 1 ден

КК Гостивар мора да го победи ТФТ во Скопје за пласман во Плеј-оф

Рецептипред 1 ден

Пилешко со зелка и тиквици-вкусно, хранливо и соодветно за кето диета

Гостиварпред 1 ден

Сончево и топло, попладне ќе има пороен дожд и грмежи

Животпред 2 дена

ИНТЕРВЈУ со Д-р Виолета Зафировска Николовска, специјалист по семејна медицина

Гостиварпред 6 дена

Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Гостиварпред 2 недели

Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

Гостиварпред 7 дена

Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

Гостиварпред 1 недела

Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

Гостиварпред 2 недели

Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

Гостиварпред 2 недели

Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

Гостиварпред 2 недели

Лукаревска во посета на гостиварската фирма Прогрес 1998

Гостиварпред 6 дена

74 граѓани на прелиминарната листа за социјален стан во Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Бизнис саем во Гостивар, учествуваат 20-тина компании

Гостиварпред 2 недели

Почна градба на нов објект на градинка во Гостивар

Спортпред 7 дена

КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

Гостиварпред 4 дена

Свеченост за матурантите во економското училиште во Гостивар: Ни го покажавте патот, предизвикот е наш!

Спортпред 5 дена

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 1 недела

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 2 недели

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 недели

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 1 месец

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 1 месец

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 2 месеци

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Гостиварпред 2 месеци

Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

Спортпред 3 месеци

Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена