Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска од 18 часот ќе го нагости Работнички

Објавено

на

Во рамките на 4.коло од Првата македонска кошаркарска лига, денеска во Младост, КК Гостивар ќе је пречека екипата на Работнички.

Најтрофејниот македонски клуб има три од три во досегашниот дел од првенството, избраниците на Тони Симиќ успеаа да ги совладаат МЗТ 2, Феникс и Ангели, сепак ова ќе биде прв посериозен тест за Работнички. Странците Мацура, Емерсон и Мустафица се играчите од каде доаѓа најголемата опасност по противникот.

Кошаркарите на Гостивар во денешниот натпревар влегуваат со скор од две победи и еден пораз. Гостиварци ги совладаа екипите на Куманово и МЗТ 2, загубија од Еуроникел во првото коло. Во последните 11 меѓусебни дуели на овие две екипи „центарци“ имаат 8 победи, наспроти 3 на Гостивар.

Натпреварот се игра од 18 часот.
Влезници може да се најдат во Б&Б Тобако и благајна пред почеток на натпреварот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена